Zora Inka Grohoľová: Fenomén modernej macochy

Zora Inka Grohoľová je medzinárodne certifikovanou koučkou, členkou celosvetovo renomovanej  Medzinárodnej federácie koučov a zároveň registrovanou mediátorkou pri Ministerstve spravodlivosti. Spolupracuje s TV Markíza, Slovenským rozhlasom a inými médiami, kde sa sústreďuje hlavne na tému komunikácie a vzťahov v pracovnom aj osobnom živote.

Jej srdcovou témou ostávajú vzťahy a komunikácia, pretože zo skúsenosti s klientmi z akejkoľvek oblasti vie, že vzťahy sú to prvé, s čím sa ráno zobúdzame a aj to, s čím večer zaspávame.  

Pri práci s partnerskými dvojicami, ale aj s individuálnymi klientmi, vypozorovala veľmi častú tému súčasnosti: vzťahy v takzvaných patchworkových rodinách. Spolu dnes otvoríme tému, o ktorej sa otvorene hovorí veľmi málo a to i napriek tomu, že sa, podľa štatistík, dotýka skoro každej tretej rodiny.

Tou témou je pozícia MACOCHY v takzvaných patchworkových rodinách, teda takmer už typických rodinách dnešnej doby, ktoré sú namiesto štandardného zloženia typu otecko, mamička, dcérenka a synček, skôr typu „moje deti, tvoje deti, naše deti“, a to v nekonečnom množstve obmien.

 

 

VYPOČUJTE SI CELÝ ROZHOVOR