"JE ČAS VYŽIVIŤ NAŠU DUŠU VŠETKÝMI ZMYSLAMI A DAŤ SI RANDE SAMI SO SEBOU."

LIVESLOW je platforma obsahujúca všetky prvky životného štýlu, ktoré vychádzajú z globálneho trendu SLOW MOVEMENT.
Pozývame vás do virtuálneho sveta bádania, poznania a inšpirácií, kde nájdete všetko, od vzdelávania,

umenia - „SlowArt“ a

módy - „SlowFashion“

až po gastronómiu - „SlowFood“.

LIVESLOW je životný štýl.


SPOMAĽME SPOLU!

         

 

Zdravím vás!
Volám sa Mária Bernáthová a budem rada, ak sa spolu so mnou zhlboka nadýchnete, spomalíte a budete prebývať vo večnosti okamihu.

Keď som začala svoj projekt TALKSLOW, objavila som úplne nový svet možností.  
Jednoduchým spomalením, venovaním pozornosti nepatrným detailom svojich každodenných životných situácií a počúvaním.
Začala som počúvať rôznych ľudí, ich príbehy, ich životné cesty, ich inšpirácie.
Ako podnikateľka a mentorka krásy som viedla hektický život s pocitom, že sa svet točí príliš rýchlo.
Chcela som kričať:
„Zastavte svet! Chcem vystúpiť.“
LIVESLOW je môj spôsob spomalenia. Pozývam vás na cestu, na ktorej budeme spoznávať život prostredníctvom všetkých ZMYSLOW, pomaly a precítene.

 

 

VITAJTE VO VIRTUÁLNOM SVETE BÁDANIA, POZNANIA A INŠPIRÁCIÍ

 

Zastavte a zamyslite sa. Čo je to, čo práve teraz potrebujete?
Leonardo da Vinci sa svojho času zamyslel nad ľudskou vlastnosťou pozerať a nevidieť, počúvať a nepočuť, dotýkať sa a necítiť, jesť a nechutnať, hýbať sa a neuvedomovať si svaly, dýchať a nevoňať, rozprávať a nemyslieť.
Denne sme obklopení množstvom povinností a podnetov z okolia a nútenou selekciou nám veľakrát unikne to, čo má pre nás skutočnú hodnotu. Virtuálny svet LIVESLOW vám ponúka priestor, kde sa môžete zastaviť, utíšiť myšlienky a vyživiť sa prostredníctvom všetkých ZMYSLOW:

     TALKSLOW (sluch) - sú tématické rozhovory so ženami aj mužmi, prostredníctvom ktorých prinášam hlboké a inšpiratívne rozhovory a spolu s mojimi hosťami zisťujeme, či sú potrebné zmeny v našej spoločnosti.

 THINKSLOW (zrak) - zamyslenia, úvahy, tipy a odporúčania od erudovaných odborníkov,  prezentácia umenia, podpora slovenských produktov a mnohé iné, ktoré nájdete vo forme článkov, videií, či interaktívnych diskusií LIVETALK. Stačí si vybrať kategóriu, ktorá vás v daný moment zaujíma. 

  EATSLOW (chuť a čuch) - gastronomické a olfaktorické zážitky prostredníctvom osobných stretnutí, či skupinových eventov, ale aj videií a článkov, kde budeme spolu intuitívne variť, tvoriť, ochutnávať a ovoniavať. 

   LIVESLOW (hmat) - spomaľme spolu a dotknime sa života. Dajme priestor spoločným stretnutiam. Rozprávajme sa s rešpektom a otvorene tak, aby kvalita vypovedaného vysoko prevyšovala kvantitu. Prinesieme vám pozoruhodné osobnosti a odborníkov zo Slovenska i zahraničia a zorganizujeme inšpiratívne stretnutia či už naživo alebo prostredníctvom virtuálneho sveta. 

  

Fenomén SLOW MOVEMENT
 

Platforma LIVESLOW podporuje rastúci kultúrny posun smerom k spomaleniu. Pozastavujeme sa a uvažujeme o tom, ako sme stratili spojenie s väčšinou aspektov nášho života, prírodným svetom a rytmami okolo nás a ako sa môžeme znova pripojiť - ako môžeme žiť prepojený život.

Hnutie slow-movement je celosvetové hnutie, ktoré sa snaží o znovuzískanie stavu prepojenosti.
Pohyb naberá na obrátkach, pretože čoraz viac ľudí rozpoznáva svoje nepohodlie pri rýchlom tempe a nesúvislosti medzi ich životmi.
Náš rýchly život oslabil naše spojenia. Technologický pokrok znamená, že práca, ktorú robíme, sa líši od práce v minulosti a je menej spojená so životom, ako tomu bolo v minulosti.

      Všetko, čo potrebujeme urobiť, je spomaliť!

  

 

 

 

 

.