Trendy na rok 2022 v nechtovom dizajne

Trendy na rok 2022 v oblasti nechtového dizajnu

Čo nám prinesie rok 2022 s presnosťou povedať nevieme, ale máme tu pre vás zopár zaujímavých trendov v oblasti manikúry, ktoré budú tento rok určite v kurze.

Aký súvis má čínsky rok v znamení tigra so súčasnými trendmi v nechtovom dizajne?

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Sú to práve jeho farby, ktorými sa máme v tomto roku obklopovať. Modrá a oranžová si zaslúžia vašu pozornosť minimálne na najbližšie obdobie. Modrú farbu si buď obľúbite, alebo ju naopak, v rámci manikúry či pedikúry, budete stále počas celého roka len odmietať. To by bola určite škoda, keďže je tu nový rok a s ním aj nové výzvy pre vás. Avšak niektoré z odtieňov modrej sú nápadité aj v letnom a súčasne aj v zimnom období a sú to napríklad kráľovská modrá,  alebo jemná pastelová modrá. Oranžová farba si nájde uplatnenie hlavne
v lete.

Farbou roka 2022 je Very Peri

„Very Peri“? Poznáte túto farbu? Ak nie, tak sa s ňou zoznámte. Je to práve spojitosť spomínanej modrej a červenej, ktoré vo svojej kombinácii tvoria zaujímavú fialovú farbu. Áno, spomínaná farba Very Peri je farbou tohto roka. Ak chcete byť trendy, neváhajte a pýtajte si ju čo najskôr na svoje nechty v salóne, alebo si tento farebný odtieň laku zakúpte a urobte si dokonalú manikúru v domácom prostredí.  Je zaujímavý, pútavý a sám o sebe jedinečný a také budú aj vaše nechty.

Hravosť a tvorivosť má zelenú

Rok 2022 nám prináša hravosť v rámci nechtového dizajnu. Hrajte sa s farbami, vzormi či tvarmi. Vymýšľajte originálne a doslova až abstraktné vzory.
Tvorivosti sa medze nekladú. Svoju popularitu naberajú na obrátkach aj tzv. „marble“ nechty, alebo inak povedané mramorové vzory
v spojitosti s mliečnou farbou a tiež oceánske vzory rôznych farieb inšpirované prírodou.

Pastelové farby sú večné 

Neutrálnosť, aj toto slovo si našlo uplatnenie v rámci trendov tohto roka a to v podobe pastelových farieb alebo ich kombinácii, ktorá sa hodí ku každému outfitu.
Vždy zaujímavá je spojitosť jemnej ružovej a nude hnedej farby.
A pri pastelovo ružovej ešte ostaneme pretože na prelome jari a leta to bude taktiež jeden z „hot“ odtieňov, ktorý si viete obohatiť rôznymi kreslenými vzormi, fóliami na nechty, nálepkami alebo pečiatkami.

Pečiatky sú trendom v nail arte

„Stamping“ teda pečiatkovanie nabralo na obrátkach. A nie len na Slovensku, ale celkovo na celom svete. Ak chcete obohatiť svoje nechty rýchlym „nail-art“ dizajnom, tak si zvoľte zo širokej škály spomínaných pečiatok. Metóda pečiatkovania vám vašu prácu výrazne uľahčí a je tiež veľmi jednoduchá. Rýchlo si ju osvojí každý aj v domácom prostredí. Určite si pred tým pozrite návod na youtube.

Inovatívnosť verzus klasika. Pestrofarebná a netradičná.  Taká bude francúzska manikúra. Vo farebnosti nie sú obmedzenia a nikto vám nepovie: „stop“! Vaša francúzska manikúra sa môže niesť aj v dúhových farbách a tiež môže mať tvar vlniek, môže byť hranatá či špicatá a nájdu si v nej uplatnenie napríklad aj glitre a iné ozdobné prvky.

Matné nechty

Matné nechty budú počas celého roka „must have“ (musíte vyskúšať). Tento efekt dosiahnete nanesením vrchného matného laku, ktorý nájdte pod názvom „Matte Top Coat“.  Matné nechty pôsobia vždy luxusne a sofistikovane.

Prirodzenosť si svoju popularitu uchová aj tento rok

Popularitu v rámci tvaru nechtov a ich dĺžky si aj v tomto roku stále držia prirodzené nechty.
Poraďte sa preto s vašou nechtovou dizajnérkou, alebo si intuitívne zvoľte taký tvar, ktorý korešponduje s tvarom vašej  ruky a hlavne kvalitou a tvarom nechtového lôžka.
V rebríčku obľúbených sú hranatý, mandľový tvar a tvar pod názvom „Balerína“.

Dôležitá je hlavne pohodlnosť a praktickosť. Tú dosiahnete aj tým, že budete mať doma k dispozícii základnú výbavu, s ktorou si nechty upravíte za pár minút. Tip redakcie: Pro Nail pilník s nanotechnologickou vrstvou, ktorý vám nechty veľmi šetrným spôsobom upraví za pár minút.
 

Novoročná výzva

Výzva, slovo, ktoré nám otvára nové ponuky, zážitky a skúsenosti. Začiatok roka je sám o sebe pre každého výzvou na to, aby prijímal, no zároveň tvoril a to aj vo svete nechtového dizajnu. Nechajte vaše nechty zažiariť!