Sedem rokov vo vzťahu s narcistom

Alica Václavíková žila sedem rokov v toxickom vzťahu s mužom, v ktorom zažívala psychické i fyzické týranie.
To, že ide o patologický narcizmus, zistila až po rokoch.

Keď som sa jej opýtala na motiváciu verejne o jej príbehu rozprávať, jasne odpovedala a budem ju citovať:
„Myslím si, že toto je sakra tabu téma a treba o nej veľa hovoriť, pretože ju zažíva mnoho žien, ale aj mužov.
Z rôznych dôvodov o tom nehovoríme, cítime hanbu, strach z nepochopenia, odsudzovania, súdenia. Ja však o tom hovoriť chcem, lebo sa mi podarilo ujsť“.

Požiadala som Alicu, aby mi spísala situácie, ktoré s odstupom času vníma ako kľúčové, ako tie, ktoré boli jasnými signálmi, že vzťah nie je v poriadku, ale aj tie, ktoré boli pre ňu najťažšie a zároveň poslednou bodkou na to, aby konečne odišla z tohto vzťahu. Jej príbeh som prerozprávala do samostatnej epizódy. Sama verí, že práve tieto momenty môžu byť pre mnohé ženy i mužov  rozpoznaním a zároveň uvedomením si, že zažívajú to isté, že nie sú sami, komu sa to deje. Prostredníctvom príbehov ľudí, ktorí nájdu odvahu rozprávať o veciach, ktoré spoločnosť vytesňuje, sa rodí nádej pre tých, ktorí sú v rovnakej, či podobnej situácii.
Čo s tým viem urobiť momentálne ja a Alica a ako vieme byť nápomocné je, že dáme týmto príbehom priestor a ak ste sa v Alicinom rozprávaní našli a potrebujete pomocnú ruku, napíšte mi na maria@liveslow.sk.  

Po zverejnení tohto príbehu som s Alicou nahrala aj rozhovor, kde som sa pýtala už na konkrétne situácie a tak máte možnosť vypočuť si aj jej autentickú výpoveď.