Rýchlokurz geniality v oblasti etikety, alebo ako sa vyhnúť etiketovému infarktu.

Zuzana Čapková, profesionálna protokolistka a odborníčka na gastronómiu a etiketu, má na svojom konte organizáciu mnohých významných spoločenských udalostí.
Podujatie pre španielsku kráľovskú rodinu, anglickú kráľovskú rodinu, event pre Formulu 1, MOTO GRAND PRIX, či kongres mobilných technológií MWC pre viac ako 60 tisíc klientov.
V katalánskej Barcelone vlastní a riadi agentúru na organizovanie spoločenských akcií.
Pracuje ako manažérka *MICE eventov a konzultantka v oblasti gastronómie, cateringu, protokolu a inštitucionálnych vzťahov. 
Je vysokoškolskou lektorkou pre EXECUTIVE MASTER DEGREE programy.
Pripravuje v týchto odvetviach projekty a prednášky aj na Slovensku.

Pre podcast TALKSLOW som so Zuzanou Čapkovou nahrala dve časti rozhovoru. V prvej časti sme sa rozprávali o protokolárnych záležitostiach v spoločnosti. Zaspomínali sme na inauguráciu prezidentky SR a uviedli niekoľko momentov, ktoré majú priestor na zlepšenie.  
Značnú časť sme venovali aj kráľovskému dvoru a vôbec sme netušili, že v čase uverejnenia sa svet bude navždy lúčiť s kráľovnou Alžbetou II.

Prvú časť nájdete pod názvom: „Pod lupou protokolu: zaujímavosti a postrehy z najväčších svetových spoločenských udalostí.“
V druhej časti sme sa zamerali na základné pravidlá etikety tak, aby ste sa zorientovali a zvládli situácie či už v bežnom živote, v biznisovom prostredí, ale aj na spoločenských udalostiach.

V rozhovore sa dozviete:

 • rozdiel medzi protokolom a etiketou
 • či porušuje prezidentka protokol alebo etiketu
 • čo vyjadrovala pokrývka hlavy pani prezidentky pri návšteve Vatikánu
 • na čo nám slúži etiketa
 • čo znamená pri stolovaní pomôcka „BMW“
 • kedy správne použiť lakovky
 • podľa koho/čoho sa určuje dress code ženy
 • ako vám pomôcka s „R“ vyrieši problém so silónkami
 • kde ukladáme ženskú kabelku
 • čo s telefónom pri obede
 • aká je správna dĺžka kravaty a rukávov na pánskej košeli
  a mnoho iných zaujímavostí, ktoré vám umožnia byť dámou a gentlemanom v každej situácii.

Živé vysielanie so Zuzanou Čapkovou

Verím, že mnohých poteší možnosť zúčastniť sa živého vysielania so Zuzanou Čapkovou, ktoré organizujem 27. septembra 2022 o 20:00 hodine prostredníctvom ZOOM aplikácie. Budete mať možnosť položiť Zuzane otázky, ktoré zaujímajú práve Vás. A keďže september je mesiac, kedy štartujú mnohé spoločenské akcie, či firemné večierky, je tu aj príležitosť pre tých, ktorí chcú tú svoju akciu zaradiť do kategórie nezabudnuteľných a odlíšiť sa kvalitou a profesionalitou.

Vstupenku si zakúpite na tomto odkaze:
https://shop.liveslow.sk/caspreseba/livetalk-s-profesionalnou-protokolistkou-zuzanou-capkovou/

 Alebo mi napíšte na mailovú adresu maria@talkslow.sk a ja vám zašlem všetky informácie o živom vysielaní. Stačí, keď do predmetu mailu napíšete PROTOKOL.  Pre viac podrobností, či fotografie, ktoré v rozhovore spomíname, navštívte www.liveslow.sk

*MICE - meetings, incentives, congresses and events,  alebo meetings, incentives, conventions and exhibitions