Martin Zikmund: UKRADNUTÁ ŽENSKOSŤ

S Martinom Zikmundom sa rozprávam o ukradnutej ženskosti. O tom, že všetko, čo potrebujeme na to, aby sme ju opäť našli, máme v sebe. Už sa len rozhodnúť, zastaviť sa a zamyslieť sa nad tým, ako.

Bonusom tohto podcastu sú praktické cvičenia, ktoré Martin poskytol a vy si ich môžete urobiť v súkromí a venovať tak čas samej sebe.

 

Martin Zikmund pôvodne vyštudoval telekomunikačnú techniku na Fakulte  elektrotechnickej Českého vysokého učenia technického v Prahe.

Tam tiež prvýkrát "pričuchol" k biomedicíne a neurofyziológii. Na rovnakej fakulte pokračoval v doktorandskom štúdiu zameranom na bionanomedicínu. Doktorát  ale nedokončil. Paralelne s ním však vyštudoval podnikanie a manažment v priemysle na Masarykovom Ústave vyšších štúdií MÚVS ČVUT. Počas štúdia ho nesmierne bavila psychológia, ktorá sa neustále a v rôznych podobách objavovala ako náznak jeho budúcej cesty.

Keď sa skladačka zložila a Martin  videl to, čo mu  predtým bolo ukryté, zostávalo len jediné a to najdôležitejšie - získať potrebné zručnosti. A tak v roku 2015 nastúpil na štvorročný sebaskúsenostný výcvik v Person-Centered Approach podľa Carla Ransoma Rogersa a o rok neskôr aj na štúdium Pražskej psychoterapeutickej fakulty. Absolvoval  viac než 1000 hodín sebaskúsenostného  výcviku a seminárov a vyše 500 hodín teórie, ktoré považuje za svoju najlepšiu investíciu.

Usiluje o to, aby ľudia boli vo svojom živote šťastnejší, aby získali potrebné sebavedomie a aby sa naučili žiť zo svojej podstaty. Robí to formou písania svojho blogu, písaním článkov do časopisu MARIANNE a Psychológia dnes, individuálnym poradenstvom, organizovaním najrôznejších prednášok a seminárov a zasvätil  tomu aj svoju firmu. Tá pomáha firmám v tom, aby ich zamestnanci boli v práci šťastnejší.


 

VYPOČUJTE SI CELÝ PODCAST