Mária Malecká: Sexualita a intimita nielen v partnerskom vzťahu

Tak, ako každá oblasť nášho života, aj oblasť sexuality a intimity si vyžaduje v prvom rade prácu na sebe. Možno treba začať jej správnou definíciou. Čo sexualita a intimita znamená pre vás? Aj tu platí staré známe: Kto chce, nájde spôsob ako a ten, kto nechce, nájde milión dôvodov,  prečo je to nevhodné a ako sa tomu radšej vyhnúť.

S Máriou Maleckou sa rozprávame o sexualite a intimite a to nielen v partnerských vzťahoch, ale aj vo vzťahu k sebe samému. O tom, aká je sexualita dôležitá, aké dary prináša do všetkých oblastí našich životov a prečo je zároveň tak potláčaná a tabuizovaná v spoločnosti,  ale aj samotnou spoločnosťou.

Mária Malecká začala svoju pracovnú dráhu už počas vysokej školy, kde v rámci prvého podnikania vyhrala tender do firmy DELL so svojimi kaviarňami. Neskôr prijala ponuku na pozíciu generálnej manažérky v River Park Dance School, ktorá je súčasťou skupiny J&T.

15 ročnú skúsenosť v podnikateľskom svete zavŕšil srdcový projekt Intimi, rozsiahly portál pre osvetu v sexualite. Toto je téma, v ktorej, ako sama Mária hovorí, vníma svoje poslanie.

Vývoj tohto projektu zastavil syndróm vyhorenia a Mária urobila zásadné rozhodnutie. V priebehu troch mesiacov uzavrela všetky svoje aktivity, vrátane súkromného života a odišla do Indonézie na ostrov Lombok, kde ako dobrovoľníčka v nadácii KINTARI pomáhala miestnym ďeťom s výučbou angličtiny. Pred 4 mesiacmi jej do života opäť vstúpila osobná výzva a dostala možnosť zúžitkovať svoje skúsenosti, tentokrát na prestížnej univerzite v  Guatemale, ako riaditeľka oddelenia eventov.


VYPOČUJTE SI CELÝ PODCAST