Webinár Ako napísať a vydať knihu a ako sa živiť písaním

Udalosť ukončená

Dátum:                                               13.decembra 2021

Deň:                                                     pondelok

Začiatok webinára:                            19:30 hod.

Koniec webinára:                               21:30 hod.

Cena:                                                   62,- Eur

Ako sa dostanem k vstupenke?        vstupenku si môžeš zakúpiť 

Kde bude webinár prebiehať?           online prostredníctvom ZOOM aplikácie

Registračný formulár:                           REGISTRUJ SA TU

 

 

Kto je Gabriela Revická? 

Gabriela Revická je spisovateľka a autorka kreatívnych projektov, ktorá ako prvá priniesla na Slovensko semináre o tom, ako vydať knihu. Píše knihy,  pričom jedna z nich obletela celý svet. Podporuje nových autorov prostredníctvom Autorskej školy Literario a svoje talenty využíva aj v rámci mentoringu s umelcami, podnikateľmi, autormi startupov a ľuďmi, ktorí hľadajú spôsoby pre prepojenie talentov a sebarealizácie). Vedie projekt E-ženy a miluje spontánne rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktoré pravidelne publikuje. 

 

Čo sa na webinári dozvieš:

►Ako napísať a vydať knihu a ako sa živiť písaním?

►Ako knihu napísať, ako vydať knihu?

►Ako sa dá trénovať písanie - beletria, copywriting, písanie textu pre weby?

Ak ťa písanie baví a hľadáš spôsob, ako sa v ňom posunúť ďalej alebo už máš hotový rukopis a riešiš, ako ho vydať, prípadne aj vtedy, keď sa chceš písaním živiť ako copywriter - tak je náš webinár pre vás ako stvorený. Budeme sa na ňom venovať odpovediam na základné otázky autorov a ponúkneme detailnejšie informácie o tom, ako následne ďalej, ako sa rozvíjať a ako postupovať. 

 

Gabrielu som vyspovedala v krátkom rozhovore, ktorý vám, veríme, umožní lepšie sa zorientovať a rozhodnúť, či je tento webinár pre vássmiley

Prečo vlastne písať v dobe, keď sme všetci takí plní informácií a zdá sa, že všetky múdrosti sveta už boli zachytené?

Napríklad, keď prinášate odpovede na otázky alebo problémy, ktoré mnohí ešte len začínajú riešiť a vy ste ho už zvládli. Alebo máte príbeh, ktorým obohatíte svojich čitateľov a vďaka nemu vytvoríte nové pohľady na svet alebo spoločenské témy. Môžno máte niečo, čím svoje čitateľské publikum rozveselíte. Humor je liečivý a nikdy ho nie je dosť.

 

Povedz nám niečo o tvojej spisovateľskej ceste. 

Prv, než vyšla moja prvá beletria Momenty zo života vydatej ženy, hľadala som organizáciu, ktorá sa venuje začínajúcim autorom. Pýtala som sa v Panta Rhei, hľadala som na internete, ale márne. V tom čase sa ešte nik nevenoval autorom nových rukopisov. Nenašla som žiadne zdroje, len som sa dostala k veľmi nejasnej informácii, že sa v jednom slovenskom kaštieli občas organizuje konferencia pre pokročilých spisovateľov. To bolo všetko. 

Cesta mojej prvej knihy bola veľmi dlhá a keď prišla na svet, mnohí sa ma pýtali, ako sa mi to podarilo - ako vydať knihu. Mali podobný problém a rovnaké otázky ako ja, keď som nevedela, čo s nedokončeným rukopisom. 

Založila som Autorskú školu Literario a okrem mojich kurzov som do nej pozývala lektorov z literárnej oblasti: spisovateľov z významných vydavateľstiev, vydavateľov, editorky, jazykové korektorky, hostí z najväčších slovenských kníhkupectiev (Panta Rhei, Martinus). Absolventi sa dozvedali všetko, čo je dôležité pre to, aby napísali knihu. Okrem toho, ako vydať knihu cez vydavateľstvo, sme sa zameriavali aj na to, ako si vydať knihu vo vlastnom vydavateľstve. 

Literario predstavuje organizáciu, ktorá významne podporila mnoho začínajúcich autorov. Rukopisy mnohých z nich by možno skončili zabudnuté vo vydavateľských košoch alebo v autorských šuflíkoch.
Je pre mňa veľkou cťou, stáť za projektom, ktorý podporuje nových autorov a verím, že v spolupráci s portálom liveslow.sk podporíme aj vás. 

 

Ako písať knihu - technicky, plynúť v písaní, podľa seba?

Niektorí už svoju knihu začali písať, niektorí majú nápad, ale nevedia ako v písaní knihy pokračovať. Sú autori, ktorým vyhovujú techniky písania a riadia sa nimi, ale sú aj takí, ako ja. Niektorí jednoducho nalinajkované techniky - aj keď sú to techniky písania - neobľubujeme. Neznamená to, že by sme o nich nemali vedieť. Je na našej umeleckej slobode, ako sa pre vytvorenie svojho diela rozhodneme: nasledovaním techniky písania alebo nasledovaním potreby, ako sa žiada vyjadriť našej umeleckej duši. Pretože práve okamih tvorby je tým zázračným okamihom, keď cítime, že tvoríme.

Keď som písala knihu Juliet a tá druhá, vyhýbala som sa logike a zapisovala som si myšlienky tak, ako mi prichádzali. Keď som pripravovala knihy, ktoré sú o Slovensku, logická myseľ pracovala na plné obrátky. Oboje bolo veľmi príjemné a tvorivé. Rada s vami podelím o rôznych možnostiach, ako písať knihu, na koľko spôsobov sa dá kniha písať. Dokonca aj v koľkých polohách!

 

Prečo vlastne písať knihu?

Možno je dobré zamyslieť sa nad otázkou, prečo vlastne písať knihu. Čo ňou chceme povedať, kto by ju mal čítať, koho chceme našou knihou obohatiť. Populárna česká autorka Halina Pawlowská hovorieva ,,Všichni píšou, nikdo nečte.” Výborne tým vyjadrila aktuálnu situáciu na knižnom trhu. Našťastie sú knihy stále považované za príjemný darček, knihou nikoho neurazíte a pokiaľ darujete svoju vlastnú knihu, je to niečo ako hand made, vaše vlastné dielo, originál vyrobený s láskou, vyjadrenie vašej duše. Vaša kniha môže mať cenu hodnotného daru, môže byť aj efektívnym otváračom dverí, ku ktorým neviete nájsť správny kľúč, odkazom, ktorý po sebe môžete zanechať, atď. 

 

Ako predať knihu, ako na marketing knihy a aká je cesta knihy?

Môže byť, že si prajete, aby sa vaša kniha stala bestsellerom alebo ju máte v pláne preložiť do viacerých jazykov a predávať ju celosvetovo. Dve z mojich kníh sú dvojjazyčné a dostali sa na všetky kontinenty sveta aj do malých štátov, napríklad do Vatikánu. To bol veľmi kuriózny príbeh, ktorý na webinároch venovaným marketingu knihy s radosťou rozprávam ako príklad neuveriteľných možností. Jedna z mojich kníh putovala od krstnej mamy knižky Ukážem Ti Slovensko/ I will show You Slovakia, Júlie Lorencovič – prvej slovenskej navigačnej dôstojníčky – k svetoznámemu spisovateľovi Danovi Brownovi. Cesty knihy sú nevyspytateľné. Ako keby mali vlastný osud.  Marketingom knihy môžeme jej cestu významne ovplyvniť a je dobré načúvať, kam má vlastne namierené.

Možno jedného dňa, podobne ako ja, zistíte, že kniha je váš merch a vy ste dielo, ktoré prinášate, nie naopak! Keď prednášate, poskytujete alebo robíte rozhovory, píšete blogy, zdieľate, vytvárate si navyše publikum, ktoré začne po vašej knihe túžiť kvôli myšlienkam, ktoré prinášate. 

 

Čo sa na autorskom webinári dozvieme? 

Poviem vám základné informácie, ktoré podporia tvorbu vášho rukopisu a vydanie vašej knihy bez ohľadu na to, o aký žáner ide a v akej forme chcete knihu vydať. Dozviete sa podrobnejšie o zmysluplnosti editora, nevyhnutnosti jazykových korektúr, o možnostiach, čo môžete pre svoju tvorbu urobiť, keď plánujete písať rodovú knihu, blogy alebo byť v podpornej skupine pre autorov. Prinesiem vám informácie o tom, ako ďalej v závislosti od toho, ako vážne to s písaním knihy alebo textov pre webstránky myslíte, či si máte v úmysle nasýtiť potrebu vašej duše alebo máte jasno v tom, kedy chcete vidieť reálne výsledky vašich snov. 

 

Aby si mal/a možnosť spoznať Gabrielu aj inak, vypočuj si nasledujúci rozhovor. 

 

 

 

Sleduj našu webovú stránku, prihlás sa na odber newslettra a budeš informovaná/ý o všetkých aktivitách LIVESLOW.