Veronika Šablová: Aj rastliny majú svoje vedomie

Medzi životom a smrťou

Písal sa rok 2002. Boli to presne 3 roky po mojej hlbokej životnej skúsenosti, ktorá u mňa mala podobu náhlej a veľmi vážnej choroby, pri ktorej som strávila 3 mesiace v nemocnici a celý ten čas som lavírovala medzi životom a smrťou. Povedala by som, taký klasický životný príbeh, kedy človek prehodnotí svoje priority a pochopí, že život a naša existencia sú podstatne viac, ako len naháňanie sa za materiálnymi vecami a začnete si uvedomovať, že mnohé veci, ktoré považujeme za samozrejmé, vôbec také samozrejmé nie sú.

 

Hľadanie odpovedí

Nemám v úmysle popisovať dopodrobna môj zdravotný stav, ale práve zdravie bolo u mňa spúšťačom môjho hlbokého hľadania odpovedí na otázku „kto som“ a „prečo som sem prišla a čo je účelom mojej životnej púte“.
Vo svojom zničenom fyzickom tele, na ktoré som sa mohla ako bývalá športovkyňa vždy spoľahnúť, a s ktorým som roky pracovala ako terapeutka, som si začala hlboko uvedomovať, že sme podstatne viac ako telo. Že naše bytie je omnoho komplexnejšie, ako si myslíme, a že starať sa o telo je síce dôležité, ale ani zďaleka to nestačí. Viem, že dnes majú ľudia oveľa viac možností, ako získať tieto informácie, ale v čase, keď som bola s touto životnou skúsenosťou konfrontovaná, to nebola až tak bežná informácia. Internet nebol bežne dostupný a tak jediný spôsob ako sa k odpovediam na moje otázky dostať, bolo osobné bádanie systémom pokus a omyl.

 

Obdobie pokusov a omylov

Práve toto obdobie mi prinieslo vnútorné poznanie samej seba. Zrazu som mala prístup a kontakt s tou časťou môjho bytia, ktorú som roky nepoužívala, keďže fyzické telo bolo centrom môjho záujmu. Ako masérka a terapeutka som mala množstvo klientov, ktorým som pomáhala s ich fyzickými problémami. A zrazu príde skúsenosť, kedy nič fyzické nefunguje, lekári krútia hlavou, ako je možné, že moje telo prežíva napriek výsledkom, ktoré sú nezlučiteľné so životom a žiadne lieky nezaberajú. Bol to zvláštny pocit, ale niekde v hĺbke duše som vedela, že toto ešte nie je koniec. Aj keď musím priznať, že som bola pripravená aj na alternatívu svojho skorého konca a bola som zmierené so svojim životom. 

 

Nesmrteľnosť ľudskej duše

Bola to hlboká skúsenosť, ktorá mi priniesla precítenie a prežitok nesmrteľnosti ľudskej duše. A presne v tomto bode sa začína písať história môjho zoznámenia sa s terapeuticko-vzdelávacím systémom Araretama a jej autorkou Sandrou Epstein, ktorá sa stala nie len mojou učiteľkou, ale aj priateľkou, s ktorou som za posledných 20 rokov zažila mnoho seminárov na Slovensku a v Česku, ale aj rôznych významných životných situácií, v ktorých sme si vzájomne pomáhali.

Araretama ma nevyliečila z fyzických problémov, ale urobila pre mňa niečo oveľa dôležitejšie. Vniesla svetlo do môjho života a hlbokú nádej a vieru, že veci, ktoré zažívame, aj keď sa nám nepáčia, slúžia k posilneniu nášho Ducha a k nájdeniu podstaty nášho bytia.

Esencie sú mojimi učiteľmi do dnešného dňa. Pomáhajú mi zvládať náročné životné skúšky, a verte, nie je ich málo a sú tu vždy, keď to najviac potrebujem. Za celé obdobie, počas ktorého s nimi pracujem, nestratili môj rešpekt a úctu. Sú to živé entity so svojou vlastnou inteligenciou, ktoré nazbierali za milióny rokov svojej existencie na tejto planéte viac múdrosti ako ľudstvo samo.

Máme sa od nich čo učiť a oni sú pripravené odovzdať nám s láskou svoje poznanie. Tak ho využime pre našu vlastnú evolúciu.

 

Živé vysielanie s Veronikou Šablovou 24.1.2022

Ak máš záujem o podrobné informácie a chceš sa s Veronikou stretnúť naživo v online priestore, stačí prejsť na tento link a všetko sa dozvieš.