ŠTYRI HOLLYWOODSKE IKONY, KTORÉ ZMENILI SVET MAKE-UPU

Pravdou je, že zásluhu na zavedení dnes už legendárnych trendov v líčení mali predovšetkým dvorní vizážisti známych hviezd. My si ich však predstavíme pod menami tých, ktoré ich najviac preslávili.

Marilyn Monroe

Najcharakteristickejším znamením najznámejšej blondínky boli zvodné červené pery. Vraví sa, že používala až päť kontúrovacích ceruziek – tmavé odtiene do kútikov a na okraje pier a svetlejšie smerom do ich vnútra. Tento trik má hneď niekoľko výhod. Vaše líčenie bude vyzerať skutočne profesionálne a pery získajú na vytúženom objeme. Už Vám chýba len rúž v zodpovedajúcom odtieni a môžete vyraziť medzi svojich obdivovateľov ako krásna Marilyn.

Audrey Hepburn

Herečka s veľkým srdcom a ešte väčšími očami. A práve tie ju tak preslávili na striebornom plátne. Pri kopírovaní jej štýlu – štýlu 50-tych rokov - sa zamerajte na kvalitné očné linky a zvýraznenie obočia. Ako základ Vám poslúži očný tieň v béžovom alebo nenápadnom telovom odtieni a očné linky v pere. Tiene by mali byť matné, trblietky by pôsobili zbytočne rušivo a neprirodzene. Linku ťahajte tesne nad úrovňou mihalníc a na konci nezabudnite smerovať nahor, aby ste sa vyhli efektu smutných očí. Vo vonkajšom kútiku má byť o niečo hrubšia. Doladíte už iba maskarou zvýrazňujúcou objem. Spodné viečko len letmo prejdite tmavším očným tieňom. Pri tomto líčení nie je dôležité obkresliť celé oko, skôr iba zvýrazniť prirodzené kontúry.

Liz Taylor

Kým pri Audrey sme sledovali najmä prirodzenosť, štýl nesmrteľnej Liz je presne opačný. Využijú ho najmä fanúšičky tmavších  očných tieňov a silnejších liniek. Keď sa rozhodnete napodobniť líčenie filmovej Kleopatry, budete potrebovať dva či tri očné tiene v odtieňoch hnedej, čiernej a tmavosivej. Zakázaná nie je ani modrá. V kombinácii s čiernou ceruzkou a predlžujúcou maskarou vytvoríte nezabudnuteľný dojem. Pomôcť si môžete aj trsmi umelých rias. A nezabudnite na obočie. Treba ho dostatočne podčiarknuť tou správnou farbou.

Grace Kelly

Kontúrovanie tváre – mnohokrát podceňovaná súčasť líčenia, o to však je užitočnejšie toto umenie ovládať. Štýl Grace vychádza z jednoduchosti a ľahkého zdôraznenia kontúr tváre, predovšetkým pomocou lícenky. Známa herečka a neskôr kňažná si ho obľúbila aj mimo líčenia pred kamerami a lícne kosti si zdôrazňovala hneď dvomi farbami. Priamo na ne nanášala svetlejší odtieň a tesne nad túto líniu aplikovala o odtieň tmavšiu farbu. A recept na univerzálne každodenné líčenie bol na svete.