Po smrti manžela som sa potrebovala stotožniť s podobným príbehom.

Tentokrát prinášam príbeh jednej z nás, ženy, ktorá vo veľmi mladom veku a za krátky čas prišla o manžela, s ktorým sa spolu tešili zo svojho dlho očakávaného dieťatka.

Prečo práve tento príbeh?

21. júna 2021 som na Instagrame uverejnila príspevok, v ktorom veľmi otvorene píšem o stave, ktorý sa nám ženám deje pravidelne, len o tom verejne nerozprávame. Stav SVP „pozišn“.
( ak vás zaujímajú detaily, prečítajte si ho na mojom instagramovom profile liveslows.sk)
Tento môj výlev so ženami zarezonoval a bol najkomentovanejším príspevkom. A čo viac, ženy mi písali priamo do mailu. Jednou z nich bola aj moja dnešná hostka pani Alexandra Gulič. Keď som si prečítala jej príbeh, povedala som sama sebe: „dievča zlaté, ty buď rada, že si tam, kde si“.
Ale vzápätí som si uvedomila, že to nie je o tom, ktorá situácia je ťažšia a ktorá menej, pretože keď sme SVP, tak tie emócie, ktoré nás sprevádzajú, sú naše a to najhoršie, čo pre seba môžeme urobiť, je ich zľahčovať a potláčať. A nastupuje ten dôležitý bod dovoliť si cítiť a prežívať. A na to sú priateľky, blízki, zdieľania a príbehy. Pretože príbehy je to, čo svet potrebuje. Práve cez príbehy vieme častokrát pochopiť situácie, ktoré sa nám v živote dejú. Presne to, potrebovala aj Saška. Stotožniť sa so ženami, ktoré prišli o manžela. A také príbehy sa nezverejňujú na počkanie. Preto sa rozhodla, že vystúpi verejne a verí, že jej rozprávanie sa dostane k tým, ktorí to v danej chvíli budú potrebovať.
 

Pozývam vás vypočuť si príbeh Sašky Gulič.