Petra Nagyová: Keď nám do života vstúpi iná žena

Ako dlhoročný vzťah so ženou, ktorá prežila holocaust, ovplyvní životnú cestu a smerovanie inej mladej ženy? Otvorený a úprimný rozhovor so spisovateľkou a novinárkou Petrou Nagyovou, autorkou knihy Margaréta biela, prostredníctvom ktorej odkrýva príbeh silnej ženy, preživšej Heleny Weinwurmovej.

Čo priviedlo mladú ženu k myšlienke sprostredkovať nám túto tragickú tému histórie? Čo v knihe nebolo vypovedané? A je stále potrebné o tejto téme hovoriť a oživovať ju? V čom spočívajú najsilnejšie odkazy tej doby, ktoré nám všetkým môžu pomôcť a zároveň nás podnietiť k zamysleniu sa nad kvalitou našich životov?

Rozhovor je okrem iného aj poukázaním na to, akú silu my ženy v sebe nesieme a to v situáciách, ktoré sa veľakrát javia ako nezvládnuteľné.

Aké je dôležité poučiť sa z osobných skúseností žien, ktorých prežitky a odkazy sa zaznamenávajú hlboko do nášho podvedomia a vytvárajú tak možnosť pochopiť súvislosti, ktoré sa nám dennodenne dejú. Ako hovorí sama Petra, scitlivujú nás. A do akej miery? To nechám na zváženie každého z vás. Započúvajte sa do pútavého rozprávania Petry Nagyovej.
 

 

VYPOČUJTE SI CELÝ ROZHOVOR