Norbert Mészáros: Ako čarodejník som sa narodil a ako čarodejník zomriem

Norbert Mészáros, umeleckým menom Rawen Moonwolf,  je zasvätený a iniciovaný čarodejník tradície Wicca a Hedgewitch. Pochádza z rodiny, ktorá už celé generácie praktizuje ľudové čarodejníctvo a mágiu a jej genealógia siaha až do roku 1602 a začína menom Agáta, ktorá bola upálená na území Bratislavy a zhorela na hranici medzi Župným a Hurbanovým námestím vďaka svojím znalostiam o liečiteľstve a bylinách. Jej posolstvo však pretrvalo do dnes..

Čarodejníctvo a prírodná mágia nás sprevádzajú od nepamäti. Sú opradené mnohými záhadnými príbehmi a spájané s nadprirodzenými schopnosťami a silami. V dobe neskorého stredoveku bol fenomén čarodejníctva spojený so zmluvou s temnými silami a diablom. Slávna kniha z roku 1478 MALLEUS MALEFICARUM, v preklade Kladivo na čarodejnice podnecovala predstavy o čarodejniciach niekoľko ďalších storočí. 

S mojím dnešným hosťom sa na túto tému pozrieme komplexnejšie a ja verím, že v nej nájdeme veľa zaujímavých, nových a podnecujúcich aspektov a zároveň vyvrátime a možno potvrdíme povery, ktorými je čarodejníctvo zahalené.

 

 

VYPOČUJTE SI CELÝ ROZHOVOR