Nicole Rajičová: "Vo svojich 25. rokoch som jednou z najstarších na svete."

Nicole Rajičová je slovenská krasokorčuliarka súťažiaca v ženskej sólovej kategórii. 

Je dvojnásobná majsterka Slovenska, reprezentovala našu krajinu na viacerých vrcholových krasokorčuliarskych súťažiach ako Majstrovstvá Európy, Majstrovstvá sveta a Zimné olympijské hry. 

Vo februári 2015 bola podľa oficiálneho rebríčka Medzinárodnej korčuliarskej únie ISU dvadsiatou šiestou najlepšou krasokorčuliarkou sveta v ženskej sólovej kategórii. 

Nicole sa narodila v americkom meste Garden City štát New York pričom ale obaja rodičia sú zo Slovenska. 

Korčuľovať začala už ako trojročná. Ako prvá si jej talent všimla bývalá česko-slovenská reprezentantka v tancoch na ľade Milada Šťastná - Kubíková. Stala sa jej prvou trénerkou a priviedla ju k prvým víťazstvám.

Spočiatku Nicole reprezentovala rodné Spojené štáty.  Neskôr využila ponuku Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu, získala slovenské občianstvo a začala reprezentovať Slovensko. 

Pre mnohých z nás je Amerika krajinou nekonečných možností a príležitostí a preto ma okrem iných vecí zaujímalo aj to, prečo sa Nicole rozhodla práve pre Slovensko. 

Momentálne sa intenzívne pripravuje na najbližšie Zimné olympijské hry. Čo všetko je potrebné obetovať pre splnenie osobných cieľov, ako nastaviť myslenie, koľko priestoru ostáva na súkromný život, ale aj o tom, či sa krasokorčuliarstvo stále spája so symbolom ženskosti, sa porozprávam so slovenskou reprezentantkou v krasokorčuľovaní, Nicole Rajičovou

                                                                                                                     

 

VYPOČUJTE SI CELÝ ROZHOVOR