LIVETALK ŠPECIÁL S MAIOU MARTINIAK

Slovenský dokument NEVIDITEĽNÁ otvára tému nerešpektu a násilia pri pôrodoch.

 

Film má premiéru 1.12.2021 na obrazovkách RTVS 2 o 20:10 h. 

3.12.2021 o 20:00 som si autorku a režisérku filmu pozvala do štúdia televízie TA3, kde sa budeme rozprávať o zákulisí nahrávania tohto dokumentu. (Pre tých, ktorí nevedia, moderujem, ja, Mária Bernáthová autorskú reláciu KLUB TA3 smiley)

V nadväznosti na mediálnu prezentáciu filmu a podporu tejto témy sme sa spolu s Maiou dohodli, že urobíme prvý verejný online LIVETALK tohto druhu na platforme LIVESLOW pre všetkých, ktorí majú otvorenú myseľ a sú ochotní viesť zmysluplné debaty na spoločenské témy.

 

Budete mať možnosť spýtať sa priamo režisérky filmu Maii Martiniak všetko, čo vám  v súvislosti s filmom šrotuje hlavou. 

Dátum:                                          6.decembra 2021

Deň:                                              pondelok

Začiatok LIVETALK:                     19:30 hod.

Cena:                                            PRE VŠETKÝCH ZDARMA

Kde bude webinár prebiehať?      online prostredníctvom ZOOM aplikácie

Registračný formulár:                   REGISTRUJ SA ZDARMA TU    

 

Účasť je ZDARMA, tak poď s nami diskutovať o tom, čo sa nám v živote deje. 

Pár slov o filme: 

Pôrod je téma, ktorá sa môže javiť ako veľmi špecifická a pre špecifickú skupinu ľudí. Avšak verte, že pravý opak je pravdou. Všetci sme sa narodili. Týka sa nás všetkých, bez rozdielu. O koľkých témach môžeme takéto silné tvrdenie vysloviť?

I napriek tomu, že ženy považujú narodenie dieťaťa za jeden z najsilnejších emočných momentov v ich živote, spôsob, akým ich dieťatko na svet prišlo, je veľakrát opradený nepríjemnými zážitkami zo samotného pôrodu. Zvykli sme si, že to je jednoducho tak a patrí to k tomu. Hlavne, že je dieťatko zdravé. Ale naozaj? Kde sme si uložili tie nepríjemné spomienky? A priznáme si ich vôbec? Sme schopné a ochotné ukázať svoju zraniteľnosť? Ako samotný priebeh pôrodu ovplyvňuje emocionálny vývoj dieťaťa, ktorý má vplyv na jeho prežívanie v dospelosti? Mali sme a máme dostatok informácií?

 

Film NEVIDITEĽNÁ prináša citlivým a nesúdiacim spôsobom obraz slovenského pôrodníckeho stavu a zároveň poukazuje na niektoré pôrodné praktiky v zahraničí.

Dáva divákovi možnosť zamyslieť sa a stáva sa tak priestorom na otvorený a nevyhnutný dialóg v spoločnosti a potrebu zmeny nielen u nás, ale aj vo svete.

Je osobnou výpoveďou žien, odborníkov a odborníčok z rôznych krajín na tému nerešpektu a násilia pri pôrodoch.

 

Veľmi si cením, že jeden z otvorených dialógov vám môžem priniesť prostredníctvom platformy LIVESLOW v živom rozhovore s autorkou a režisérkou filmu NEVIDITEĽNÁ pani Maiou Martiniak.

Ppríďte sa spýtať, čo vás zaujíma. 

REGISTRUJ SA ZDARMA TU