Katarína Morháčová - Príbeh z Hollywoodu. Livetalk 22.2.2022

HOSTKA:
KATARÍNA MORHÁČOVÁ

DÁTUM:
22.FEBRUÁRA 2022

DEŇ:                                                  
UTOROK

ZAČIATOK: 
20:00 HOD.

KONIEC:                              
22:00 HOD.
                      
 

KDE BUDE LIVETALK PREBIEHAŤ:
ONLINE PROSTREDNÍCTVOM ZOOM APLIKÁCIE 
ZOOM LINK VÁM POŠLEME DEŇ VOPRED

 

Katarína Morháčová

Katarína Morháčová je ocenená divadelná a televízna/filmová herečka. Pôvodom zo Slovenska, žije v LA a NYC. Hovorí anglicky, francúzsky, taliansky, rusky, česky a slovensky.
Katarína je tiež spisovateľkou, producentkou a filantropkou. Je vášnivou tanečnicou a cestovateľkou.

Študovala na MXAT, Moskva, Rusko a študovala aj u svetovo uznávaných hereckých trénerov Larryho Mossa a Ivany Chubbuck.

Medzi jej najnovšie televízne a filmové zásluhy patria: Big Dogs (Amazon, Tubi), v hlavnej úlohe Brett Cullen, Lincoln Rhyme (NBC), The Knick (Cinemax), réžia Steven Soderbergh, v hlavnej úlohe po boku Cliva Owena, Madam Secretary (CBS), Bull. (NBC), The Blacklist (NBC), Signs (Canal Plus), dvojjazyčná (anglicky, taliansky) hlavná úloha v celovečernom filme The Journey of a Dragonfly v réžii Claudie LaBianca, finalistky filmu Stevena Spielberga „On the Lot“, Married Young (Amazon Studios). Je držiteľkou 16 ocenení za výkon v krátkom filme Rendez-Vous pre najlepšiu herečku.

V divadle hrala úlohy od Shakespearových hier až po pôvodnú tvorbu, pracovala mimo Broadway v NYC, v amerických repertoárových divadlách, Veľkej Británii, Taliansku, Českej republike a Rusku, pričom často vystupovala vo viacerých jazykoch (taliančina, francúzština a ruština). Po úspešnom odohraní one-woman show, The Gilded Red Cage na Edinburgh Theatre Festival, sa Katarina vrátila do Edinburghu v kriticky ocenenej novej hre Adele's Heart, kde získala významné uznanie medzi britskou kritikou a médiami.

Katarina okrem svojich hereckých zásluh napísala, hrala a koprodukovala niekoľko krátkych filmov a jeden celovečerný film Cesta vážky. Pripravuje dve televízne relácie a celovečerný film.

Svoje zručnosti a privilégiá využíva aj na zvyšovanie povedomia o sociálnych problémoch so zameraním na posilnenie postavenia mladých dievčat a žien.
Je členkou neziskovej organizácie Plus 421 Foundation.