Je čas vrátiť sa k sebe

Každý z nás ma určitú rolu. Každý z nás je dôležitý. Aj ty, aj ja sme kvapka vody, ktorá tvorí oceán a jeden bez druhého by existencia ocánu-vesmíru nebola možná.

Aj napriek tomu, že možno práve teraz prechádzaš tým najťažším obdobím tvojho života, nie je náhoda, že čítaš tento článok!

Vnútorne cítiš a rezonuješ s myšlienkou, že nič nie je náhoda a všetko má svoj zmysel, dokonca aj to, že všetko si vytváraš sám. Táto vonkajšia hra je len ilúzia, ktorá ti pomáha k rastu, pomáha transformovať lekcie, ktoré si sa sem prišiel naučiť. Nie si tu prvýkrát. Máš za sebou už niekoľko pobytov na tejto Zemi, no vždy v inej dynamike a to preto, aby si si skúsil život zo všetkých strán.

Ale prečo dofrasa cítiš to, čo cítiš a celý svet sa ti rúca???

Pretože ten svet , ktorý si si postavil, nie je tvoj. Ten svet, ktorý prežívaš, či už práca, ktorú robíš, alebo vzťah v ktorom si, nie je skutočne to, čo tvoja duša chce, ale to, čo si si počas života začal myslieť, že chceš a to na základe toho, čo ti bolo povedané!

Niekde počas života sme si začali myslieť, že ten náš kúsok puzzle, ktorým sme sem prišli byť, by sme mali zmeniť, ostrihať mu hrany, aby sme sa zaradili do sveta okolo nás.

A tam nastal problém. Chceli sme tak veľmi zapasovať do obrazu iných puzzlí, až sme zabudli, že zmenou nášho JA nedávame šancu ostatným, aby zapasovali k nám. A tak namiesto tých pravých prác, ľudí, partnerov, situácií, ktoré boli v súlade s našou pravou podstatou,  sme si vybrali cesty, ktoré neboli naše, zo strachu, že nezapadneme, že ostaneme sami.

Radšej sme si ostrihali krídla...

... a vzniká prameň našej depresie a bolesti. Keďže sme žili životy iných ľudí a nepočúvali svoju dušu, niečo muselo prísť, aby sme sa prebudili a zvážili, ktorým smerom sa chceme uberať ďalej. Či to bude po starom, alebo po novom, je to len na tebe. Tento lockdown nás prinútil pozrieť sa na všetko, od čoho sme celý čas utekali, zblízka.  Hodil nás naspäť domov, k ľuďom, ktorých sme si vedome alebo nevedome vybrali a teraz stojíme pred otázkou: „chcem ja vôbec zažívať túto realitu?“.

Je čas vrátiť sa k sebe.

Konečne dostávame facky, aby sme si ujasnili, čo je a čo nie je akceptovateľné a v súlade s naším bytím v našich životoch. Máme šancu ísť dnu a precítiť emócie, ktoré sme tak dlho potláčali a uvoľniť ich raz a navždy. Tento rok je jeden z najnáročnejších pre tých, ktorí sa držia starých presvedčení a nie sú ochotní pozrieť sa do vnútra a otvoriť vlastnú pandorinu skrinku. Otvoriť boliestky a pustiť ich von na povrch, precítiť a pustiť ich preč, aby sme sa krok za krokom dostali k nášmu autentickému ja! Zmysel, ktorý tak každý hľadá, je nájsť cestu späť domov. Domov k sebe. K tomu kúsku puzzle, ktorým sme sem prišli byť. K tomu pravému autentickému ja, ktoré kričí, nech si ho konečne všimneme a necháme ho prejaviť sa v plnej kráse. Len tak pomôžeme aj ostatným nájsť ten domov v nich a naplníme rolu, ktorú sme sem prišli hrať.  

Pospájať sa spoločne v obraz, ktorý dáva jasný zmysel.

 

S láskou Nika

 

Pre viac inšpirácie ti odporúčame vypočuť si nasledujúci rozhovor s Nikou.

 

Ak chceš byť s nami v kontakte a dostávať informácie o všetkých našich aktivitách, zaregistruj sa na odber newslettra.