Janette Šimková: Nahá a bez mejkapu...kto vlastne som?

Dnes sa budeme rozprávať o často premieľaných slovách, ktoré nás atakujú v každodennom živote a doslova z každej strany.

Sebaláska, sebarozvoj, sebahodnota.

Mnohým z nás pri týchto slovách naskakuje husia koža a pociťujeme averziu, veľakrát sa stávajú predmetom posmeškov a spochybňovania. Na druhej strane sú tí, ktorí týmto slovám pripisujú obrovskú vážnosť a sú bránou k objaveniu vlastného potenciálu. Nič ale nie je čiernobiele a preto sa na túto tému pozrieme zo širšej perspektívy a spolu s Janette sa zamyslíme nad tým, čo to znamená byť Nahá a bez mejkapu. Kto to vlastne som?

 

 „ Každý sa môže stať lepšou verziou samého seba, hovorí Janette Šimková. Je priekopníčkou life koučingu na Slovensku a počas svojej jedenásťročnej praxe s tromi tisíckami odkoučovaných hodín pomohla mnohým klientom zmeniť pohľad na život. Uverejňuje príspevky na svojom blogu, jej inšpiratívne rady nájdete v časopisoch, vystupuje v televízii, v rozhlase. Na základe dlhoročných skúseností vznikol jej úspešný debut Žijte své lepší já, ktorý vyšiel v roku 2017 vo vydavateľstve Portál. V roku 2019 vyšla jej druhá kniha s názvom Knižka, s ktorou sa dá žiť. Vyštudovala sociálnu prácu na Univerzite Komenského v Bratislave. Pri sprevádzaní ľudí využíva model pre koučovanie párov a rodiny, ktorému sa učila u Marilyn Atkinson a metodológiu Results Coaching Systems Davida Rocka. Prácu berie ako poslanie so zodpovednosťou pomáhať ľuďom k úspechu podľa ich predstáv. Riadi sa krédom Galilea: „Nemôžete ľudí nič naučiť. Môžete im iba pomôcť objavovať všetko v nich samotných."
 

 

VYPOČUJTE SI CELÝ ROZHOVOR