Jan Mexo Řehák: Vyjednávanie začína v momente, keď padne prvé NIE

Jan Mexo Řehák je profesionálny vyjednávač a expert na komunikáciu.

Svoje zručnosti zdokonaľuje od roku 2001, kedy začal s psychológiou komunikácie a od roku 2006 s profesionálnym vyjednávaním v biznise. Na svojom konte má niekoľko nebezpečných vyjednávaní, kedy mu išlo doslova o život. V súčasnosti komunikáciu a vyjednávanie učí na dvoch univerzitách, v Prahe a v Londýne.

Denne sa dostávame do situácii, kedy o niečom rozhodujeme. Od banálnych vecí, ako je to, čo si ráno oblečiem, čo uvarím rodine na večeru, až po tie náročnejšie, kedy ide o kúpu auta, bytu, výber dovolenky, partnera, zmenu zamestnania, zvýšenie platu a mohla by som menovať nekonečné množstvo ďalších možností. Sú situácie, v ktorých rozhodujeme sami, avšak, čo v prípade, keď do hry vstupujú ostatní, ktorí majú svoje záujmy, svoju pravdu, ego, hrdosť, či presvedčenia.

Vitajte vo svete vyjednávania!

Veľakrát si to ani neuvedomíme, ale denne vyjednávame 10 až 15 krát. Na čo sa máme spoľahnúť a aké triumfy či žolíky vytiahnuť z rukáva?

Pretože, čo si budeme hovoriť...uspieť chce každý. Podľa svojich predstáv a pravidiel.

Ale ako?

Je to vôbec možné?

Vedú argumenty vo vyjednávaní k vyriešeniu konfliktu? 

Existuje nejaký spôsob, ako dosiahnuť prostredníctvom komunikácie to, čo sme si naplánovali.

Je riešením kompromis?

Ak si myslíte, že schopnosť a zručnosť vyjednávať by vám veľa vecí v komunikácii pomohla vyriešiť, pozývam vás vypočuť si rozhovor s Janom Řehákom, profesionálnym vyjednávačom.

 

POZRITE SI ROZHOVOR NA YOUTUBOVOM KANÁLI

 

 

VYPOČUJTE SI CELÝ ROZHOVOR