To, aký tvar ochlpenia si tam dole zvolíme, je ovplyvnené vekom nášho partnera.

Mnohé z vás si pamätajú na scénu zo seriálu SEX V MESTE, kde Charlotte (nespomínam si presne, ktorá z nich to bola) absolvuje depiláciu intímnych miest. V tej dobe sa u nás depilácia týchto partií v salóne moc nenosila. Že išlo naozaj o tieto miesta, bolo zjavné. Zdvihnutá noha smerom k hlave a hlavne mohutný výkrik. Dnes je tento spôsob depilácie veľmi populárny a praktický, avšak miest, kde sa stretnete s kvalitným prevedením, je pomenej.

No a teraz späť do reality. Scéna z filmu bola tentokrát len scéna a takto to naozaj nevyzerá. Dramatizácia obsahu nemusí vždy zodpovedať skutočnosti. Povedzme si to narovinu. Áno, príjemné to nie je. Ale zase odtiaľ - potiaľ. Pôrod je fakt horší :). 
Aby som vám to celé priblížila a vysvetlila, mám za sebou oboje. Pôrod a už aj niekoľkokrát brazílsku depiláciu. A navyše množstvo spokojných a nadšených zákazníčok z doby, keď som v Auparku prevádzkovala svoj vlastný salón krásy ProLook. Dodnes mi sem-tam zazvoní telefón so žiadosťou o objednávku:-) A ja si zaspomínam na humorné príbehy, ktoré sa s brazílskou depiláciou spájali. 
 

Ako to celé prebieha?

Na objednaný termín príďte umyté a hlavne nie oholené. Potrebujete, aby dĺžka chĺpkov bola aspoň 5 milimetrov. Hanba-nehanba, kozmetička má tam dole presne to, čo aj vy. A verte,  už ich videla toľko, že tá vaša krasotinka ju určite nezaujíma o nič viac. Ľahnete si na lehátko, nožičky od seba a ideme na to. Na miesta, ktoré chcete depilovať, nanesie kozmetička detský zásyp a potom teplú cukrovú pastu proti smeru rastu chĺpkov.  Rýchlym pohybom vytrhne chĺpky v smere ich rastu. Toto je základný rozdiel pri depilácii voskom, kde sa vosk nanáša presne opačne a bez použitia zásypu. Chĺpky sú depilované s korienkami a tým sa predchádza pocitu „husacej kože“ ako po holení žiletkou. Celý postup sa opakuje dovtedy, pokiaľ sa neodstránia všetky ochlpené miesta vrátane zadočka.

 

Účesy, účesy, ach tie účesy...

Aj v tomto prípade sú populárne rôzne „účesy“ a naše krasotinky podliehajú módnym trendom.
Mňa v tejto súvislosti samozrejme zaujímalo viac a preto som sa opýtala Evy Michalcovej, profesionálnej školiteľky na depiláciu cukrovou pastou, nasledujúcu otázku:

MB: "Pani Michalcová, Vašimi rukami prešli stovky žien. Aké sú ich požiadavky na tvary ochlpenia v súvislosti s ich vekom? Dalo by sa hovoriť o nejakej odpozorovanej štatistike?"
EM: "Pri výbere tvaru ženského intímneho ochlpenia je možné odpozorovať, aké sú vlastne požiadavky mužov. So zákazníčkami sa samozrejme veľakrát rozprávame a som prekvapená, ako často sa opakujú požiadavky na tvary v súvislosti s vekom. 
Muži od 18 až 35 rokov uprednostňujú úplne hladké partie, tzv. brazil.
Muži od 35 až 45 rokov sa radi pozerajú na pásik. Šírka a dľžka pásika záleží od samotného vkusu.
Muži od 45 a vyššie už "zvládajú" aj naturálnu úpravu a jemný porast. "

Nuž, nech už si do toho rozprávať necháme, alebo nie, skutočnosť je taká, že to, aký tvar ochlpenia si tam dole zvolíme, je v mnohých prípadoch ovplyvnené vekom nášho partnera.

 

Veľké finále

Po samotnom úkone sa miesta poutierajú vlhkým teplým uterákom, keďže pasta je kompletne rozpustná vo vode. Už sa vám nestane, že sa budete trápiť odstránením zbytkov materiálu tak, ako je to pri použití voskov. Na záver nanesie kozmetička upokojujúci gél a výsledok je hotový. Depilovaná oblasť je okamžite hladká a začervenanie je ojedinelé.  Cukrová pasta je zložená z čisto prírodných zložiek a to cukru, vody a citrónovej šťavy.  Jej použitie je vhodné aj pre citlivú pokožku, nespôsobuje alergie a je vhodná pre depiláciu všetkých častí tela.

A na záver ešte jedno odporučenie. Ak si na brazílku stále netrúfate, použite anestetickú masť. Na konkrétnu značku sa opýtajte v lekárni. Nanesiete ju priamo na miesta, ktoré chcete depilovať a to približne 2 hodiny pred úkonom. Zakryte miesto potravinovou fóliou, oblečte si bavlnené nohavičky a myslite na to, že o tri hodiny bude po všetkom. Ten efekt, ktorý zbadáte, stojí určite za to.

Pridávam edukatívne video, ktoré som nahrala s Dankou Kmeťovou pre jej projekt Akadémia krásy. Mám ho uložené na FB stránke Prolook Inteligence Institute. 

 

Mária Bernáthová, beauty mentorka. 

Ak vám článok pomohol, podeľte sa so svojím okolím.