Anastázia Arvová: Som abstinujúca alkoholička a pomáham desiatkam žien.

Anastázia Arvová, liečiteľka a absolventka niekoľkých výcvikov rodinných konštelácií. 

Keď som sa s Anastáziou Arvovou stretla prvýkrát, vôbec som netušila, o čom to bude. Dostala som na ňu tip od vernej poslucháčky.

Najprv sme si zavolali, veď reku zistím, o čo ide. Na druhý deň som už sedela u nej doma. Sadli sme si od prvého momentu. Srdečná, milá, priama, ale hlavne životom preskúšaná zo všetkých strán. 

"Ja knihy nečítam, všetko mi ukazuje život sám", odpovedala na otázku, kde na tie múdrosti chodí. Zahŕňala ma jedným príbehom za druhým, až som ústa otvárala a chvíľami som ju až musela zastaviť a niektoré momenty doslova spracovať. Šesť hodín sa nám ústa nezavreli.

Ako to už u mňa chodí, veľakrát netuším, čo by som chcela v podcastovom rozhovore prebrať. A tak sa stalo aj pri Anastázii. 

Otvorila tému alkoholizmu. Ostala som zaskočená jej dôverou voči mne, predsa len, videli sme sa prvýkrát. 

"Nemám sa za čo hanbiť", hrdo povedala, "ale najprv sa musím porozprávať s deťmi, či im to nebude prekážať, keď s tým pôjdem takto verejne vonku."

Stázka, ako ju familiárne mnohí oslovujú, sa po dohode so svojimi deťmi rozhodla, že sa s osobným príbehom podelí verejne, pretože ak by mal pomôcť čo i len jednej osobe, bude veľmi rada. 

Z pohľadu niekoľko rokov abstinujúcej alkoholičky tvrdí, že keby neprišiel do jej životnej cesty alkoholizmus, tak by neprišla na svoj dar. Dnes, vďaka tomu, pomáha desiatkam žien prekonať neľahké životné situácie a jej osobný príbeh je dôkazom toho, že v živote je všetko možné. 

 

VYPOČUJTE SI CELÝ ROZHOVOR