Ako vyzerá život jednovaječných dvojčiat

 

Dominika a Lívia Jakubekové sú mladé 30 ročné jednovaječné dvojčatá. Každá z nich žije v partnerskom vzťahu a v odlišných mestách. I napriek tomu sú neustále prepojené. V rozhovore vyvrátili ale aj potvrdili niektoré z mýtov a právd o živote dvojčiat a zároveň sa veľmi otvorene a s humorom podelili o skúsenosti, zážitky a názory z ich súkromného života. 

 

*“Čím sme staršie, máme silnejšie emocionálne prepojenie“

*“U nás je rarita, keď sa neozveme 10 minút“

*“Uráža nás, keď nás hádžu do jedného vreca“

*“Máme tendenciu vedome aj podvedome dokazovať okoliu, že sme individuality“

 

Lívia:

Lívia žije v nemeckom Düsseldorfe 10 rokov a do západnej Európy prišla žiť bez jazykových znalostí. Po štúdiu nemeckého jazyka sa uchádzala o štúdium na Ekonomickej univerzite, ktorú úspešne ukončila a dnes pracuje ako manažérka pre nemeckú firmu s fokusom na slovenský a český trh. Intenzívne sa venuje  

 

Dominika:

Dominika žije 6. rok v Nemecku v Düsseldorfe.  Pracuje ako letuška pre jednu z najlepších nemeckých leteckých spoločností. 

Ako Dominika sama hovorí: „táto práca je neskutočnou školou života a spoznávania seba samého a hraníc nie len svojich, ale aj iných ľudí. Vďaka tejto práci som pochopila, čo znamená pojem „byť flexibilný“ a musieť vedieť vychádzať s každým ako team.“

Dnes popri lietaní príležitostne natáča vysielanie do televízie a keď je toho voľna príliš veľa, popri každodennom behu nezaháľa a pracuje naďalej na veľtrhoch a kongresoch.

Obe dvojičky sú intenzívne bežkyne maratónov.

 

VYPOČUJTE SI CELÝ ROZHOVOR